Jakość i zaufanie na które pracujemy już 25 lat

CERTYFIKAT

W tym roku nasza marka CEWE FOTOJOKER obchodzi 25 lecie działalności. Z tej okazji postanowiliśmy zrobić prezent nam wszystkim i zasadziliśmy 25 000 drzew. Od wielu lat chronimy środowisko poprzez dbanie o obszary leśne. Natura jest dla nas bardzo ważna, dlatego również produkcja CEWE FOTOKSIĄŻEK jest neutralna dla klimatu, ponieważ od wielu lat staramy się utrzymać poziom własnej emisji C02 na jak najniższym poziomie, a za każdą wyprodukowaną CEWE FOTOKSIĄŻKĘ sadzimy jedno drzewo.

Do każdej zamówionej CEWE FOTOKSIĄŻKI dołączamy Certyfikat, dzięki któremu stajesz się patronem jednego z 25 tysięcy drzew.

CEWE, czyli produkujemy odpowiedzialnie

CEWE od wielu lat prowadzi prośrodowiskową strategię ochrony klimatu, stosując między innymi zasady zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnej gospodarki leśnej w produkcji CEWE FOTOKSIĄŻEK. Teraz jednak poszliśmy krok dalej. Wszystkie produkty i usługi CEWE są wytwarzane w sposób obojętny dla klimatu. Kompensacja emisji C02 następuje poprzez ochronę istniejących w Kenii lasów, projekt ten nazywa się Kasigau Wildlife Corridor. Dzięki temu CEWE przyjmuje pełną odpowiedzialność za klimat, dba o niego i chroni środowisko.

 Swoimi działaniami od dawna staramy się utrzymać poziom własnej emisji C02 na jak najniższym poziomie. „Przyjęta przez CEWE strategia ochrony klimatu, od dawna jest ważną częścią naszego przedsiębiorstwa”, wyjaśnia Dr. Rolf Hollander, przewodniczący zarządu CEWE. „Konsekwentnie przyjmujemy odpowiedzialność za środowisko i cieszymy się, że dzięki neutralnym dla klimatu produktom naszej marki oraz CEWE FOTOKSIĄŻCE możemy mieć jeszcze większy wkład w ochronę planety”.

Gorąca Afryka

Jako firma przetwarzająca papier, CEWE jest ściśle związane z tematem lasu. Dlatego przedsiębiorstwo chętnie zaangażowało się w Kasigau – inicjatywę wspierającą ochronę lasu w afrykańskiej Kenii. Projekt Kasigau rozciąga się na południowo-zachodnią Kenię i chroni zagrożony gospodarką wypaleniskową oraz wykarczowaniem suchy las na terenie około 200.000 hektarów. Odpowiada to mniej więcej podwójnej powierzchni Berlina. W celu zrekompensowania przypadającej na CEWE emisji C02, potrzeba lasu o powierzchni 26 km2 – to około 3.700 boisk do piłki nożnej. Rozmaite długofalowe projekty, programy wyjaśniające oraz zalesianie pomagają w zachowaniu naturalnego spadku C02 i jednocześnie chronią lokalną różnorodność biologiczną Kenii.